aktywność fizyczna

Od czego zacząć redukcję zbędnych kilogramów?

Brak czasu, stres i tryb siedzący są czynnikami, które towarzyszą wielu z nas. Niestety są one gotowym przepisem na problemy zdrowotne i złe samopoczucie. Dlatego nie ma na co czekać i już czas na zmiany.

Określ swój cel i znajdź właściwy sposób na jego osiągnięcie

Jeśli chcesz dokonać zmian w swoim życiu, to musisz zastanowić się jak chcesz to zrobić. Wtedy będziesz mieć świadomość, że to nie są tymczasowe zmiany na miesiąc, czy dwa tylko znacznie dłużej. Taka wskazówka jest choćby w przypadku odchudzania i nie przechodź na tymczasową dietę, ponieważ to nie ma sensu i nawet nie zauważysz rezultatów. Podobnie jest z nawykami żywieniowymi, które są do zmiany. Dlatego jeśli dokonasz trwałych zmian, uzyskasz trwałe wyniki. Niezależnie od tego, czy chcesz zmienić swoje ciało, poprawić kondycję, zrzucić zbędne kilogramy, czy po prostu chcesz uzyskać lepszą jakość życia.

Aktywność fizyczna i prawidłowe odżywianie to podstawa

Rozpoczynając odpowiednie treningi i odżywianie, możesz znacznie zbliżyć się do celu. Tutaj kluczowa jest determinacja i zrezygnowanie z niezdrowych nawyków. Dodając do tego aktywność fizyczną kilka razy w tygodniu osiągniesz co to chcesz. Jednak dobrze robić to zgodnie z planem treningowym rozpisanym przez doświadczonego trenera personalnego. Ma to duże znaczenie, ponieważ wtedy będą uwzględnione indywidualne czynniki mające wpływ na kondycję i jakość treningów.

Pierwsza wizyta na siłowni nie musi być straszna

Na początek idź na siłownię, wejdź na bieżnię, rób to konsekwentnie przez około sześć tygodni, a prawdopodobnie zobaczysz różnicę w wadze. Kluczowym słowem jest tutaj konsekwencja i motywacja, której potrzebuje każdy z nas. Załóżmy, że doświadczasz sześciotygodniowego sukcesu, a potem zaczynasz odpuszczać. Zgadnij co się wtedy stanie? To odbicie będzie szybkie i możesz nawet zauważyć, że zyskasz więcej kilogramów, niż było na początku redukcyjnych zmagań. Przez co poczujesz przygnębienie i brak chęci do ponownego podjęcia działań.