pediatra prywatnie poznań

Pediatra, a lekarz rodzinny

Czym zajmuje się lekarz pediatra?

Pediatra to specjalista zajmujący się opieką zdrowotną najmłodszych, aż do ukończenia pełnoletności, jest to lekarz dla dziecka. Poznań, Warszawa oraz inne większe miasta kształcą specjalistów m.in. z zakresu pediatrii. Choroby wieku dziecięcego, ale również profilaktyka zdrowotna leży w kręgu zainteresowań pediatry. Warto pamiętać, że pediatria jest oddzielną specjalizacją, niż medycyna rodzinna. Lekarze rodzinni opiekują się pacjentami w ramach podstawowej opieki zdrowotnej i doraźnie podczas infekcji, natomiast, gdy konieczne są bardziej specjalistyczne porady u dzieci, warto skorzystać z pomocy pediatry. Poznań oferuje dostęp do bardzo wielu specjalistów z tej dziedziny, najczęściej prywatnie. W ramach usług Narodowego Funduszu Zdrowia również można skorzystać z usługi, ale niekiedy czas oczekiwania na termin wizyty jest bardzo długi. W takiej sytuacji warto skorzystać z usług pediatry prywatnie stacjonarnie w konkretnym mieście, np. w Poznaniu lub w formie konsultacji online z dowolnego miejsca w Polsce.

Pediatra prywatnie Poznań-jak szukać?

Dobrego lekarza dla dziecka w Poznaniu warto szukać za pośrednictwem platform internetowych zawierających opinie na temat danego lekarza, a także kalendarz wizyt. Dzięki kalendarzowi można bezpośrednio i w łatwy sposób rezerwować wizyty. Dobry pediatra w Poznaniu, nawet prywatnie może mieć odległe terminy. Niekiedy warto się jednak uzbroić w cierpliwość i zaczekać, aby trafić pod opiekę dobrego specjalisty. Kluczowym kryterium powinny być również opinie pacjentów, a także posiadane doświadczenie lekarza. Pediatra prywatnie przyjmuje np. w Instytucie Mikroekologii w Poznaniu, gdzie poza wizytą placówka ma w ofercie również odpowiednie badania np. USG. Przy wyszukiwaniu specjalisty warto posługiwać się krótkimi określeniami, np. „lekarz dla dziecka Poznań” czy „pediatra prywatnie poznań”, dzięki którym dużo łatwiej znajdzie się pediatrę w swojej lokalizacji. Jeśli jest potrzeba dokładnego zawężenia, np. do konkretnej dzielnicy warto wpisać przykładowo „pediatra jeżyce”, „pediatra Grunwald”.

Pediatra w poznaniu

Lekarz pediatra w celu postawienia wstępnej diagnozy lub potwierdzenia diagnozy, może również zlecić wykonanie dodatkowych badań laboratoryjnych krwi oraz moczu i/lub badań obrazowych (np. EKG, RTG), czy też konsultację z innym specjalistą, np. dietetykiem, fizjoterapeutą. Szukając lekarza pediatrę dla swojego dziecka, warto wybrać specjalistów w Instytucie Mikroekologii w Poznaniu, gdzie można skorzytsać też z usług diagnostyki laboratoryjnej.