Botox

 

Botox

zwany również toksyną botulinową.
To jeden ze sposobów usuwania zmarszczek mimicznych z górnej części twarzy  (kurze łapki, zmarszczki palacza oraz tak zwana lwia zmarszczka, czyli bruzdy między brwiami). Jest również zabiegiem prewencyjnym.  Sam,  długo mówiłam, że botoks to nie dla mnie i nie chęcę mieć maski zamiast  twarzy komunikującej emocje. No cóż, zapewne wynikało to z niezrozumienia na czym polega zabieg i jak jego wykonanie może wpłynąć na poprawę wizerunku osoby u której ten zabieg został wykonany. Przykład: byłam umówiona z klientką na zabieg makijażu permanentnego brwi. Wchodzi trzydziestoparoletnia kobieta z bardzo groźną twarzą. Tak zwana lwia zmarszczka to tak naprawdę głęboka bruzda.  Buzia, nawet w pozycji leżącej nadal ma groźny wygląd i dopiero prośba o rozluźnienie czoła pozwala zobaczyć piękną, łagodną twarz. Niestety po chwili, czoło ponownie się marszczy. W takim przypadku wykonując  zabieg z użyciem botoxu możemy pozbyć się groźnego wyrazu twarzy a co najważniejsze pozbyć się nawyku marszczenia czoła. 
Jak działa botox? Blokuje impulsy nerwowe przepływające z mózgu do wybranych tkanek mięśniowych i w efekcie mięśnie mimiczne nie pracują oraz nie tworzą się zmarszczki. Pierwotne zastosowanie tego preparatu to leczenie zaburzeń skurczy mięśni. Obecnie stosuje się go również w kosmetologii, gdzie stał się popularnym środkiem a zarazem jednym z bezpieczniejszych.  Zabieg botoxem pozwala na zredukowanie aż 80% zmarszek. Efekty jednak nie są trwałe dlatego należy pamiętać o powtarzaniu zabiegów. Jest to doskonały zabieg dla osób zabieganych, oczekujących szybkich efektów. Zapewne dlatego staje się coraz bardziej popularny u mężczyzn.
Przeciwskazania: ciąża, choroby układu nerwowego i sercowego, choroby mięśni oraz Alzhaimer

1. zmarszczki pionowe czoła 
2. zmarszczki poziome czoła
3. zmarszczki wokół oczu 
4. zmarszczki wokół ust 
cena powyższych zabiegów uzleżniona od ilości jednostek preparatu
1 jednostka - 30 zł
5. nadpotliwość 
cena zależna od lokalizacji ( czoło, pachy, dłonie, stopy ) oraz ilości jednostek preparatu - ustalana podczas konsultacji z lekarzem

 

 

 

 

 

  Partnerzy | Kontakt | Meski punkt widzenia | Para mloda | O nas
   
 
Ginger • Gesia 8 • Kraków • tel. 12 346 45 35
gingermedspa@gmail.com